Po sukcesie pierwszej edycji i-LEAD Industry Days w 2019 roku, konsorcjum projektu nie wahało się zaangażować w kolejną imprezę planowaną na 2020 r. Informacja zwrotna, doświadczenie i popularność pierwszej sesji zachęcają do zorganizowania i przeprowadzenia lepszego i bardziej wartościowego drugiego spotkania.

Zważywszy na trwającą aktualnie pandemią koronawirusa COVID-19 zarówno i-LEAD Industry Day, jak i Research Day odbędą się w formie online. Organizatorzy uznali, że ryzyko i wyzwania wynikające ze spotkań bezpośrednich są aktualnie zbyt duże. Jednocześnie została podjęta decyzja o przeprowadzeniu wydarzenia w tradycyjnej formie w późniejszym okresie, gdy zagrożenie epidemiologiczne spadnie.

W związku z tym, że spotkanie zostanie przeprowadzone w formie online, będą mogli wziąć w nim udział jedynie przedstawiciele organów ścigania. Pozostałe zainteresowane osoby zachęcamy do uczestnictwa w Research Day, które odbędzie się w listopadzie br. Formularz zgłoszeniowy na oba wydarzenia znajduje się w tym miejscu.

Dowiedz się więcej na temat i-LEAD Research Day, który jest wydarzeniem towarzyszącym Industry Day 2.0. Oba spotkania są organizowane we współpracy z Laboratorium Innowacji funkcjonującym w ramach Europolu oraz „The Hague Security Delta” (HSD).

Industry Days 2.0

Program oraz zmiany w formule

Wyboru firm obecnych na Industry Day 2.0 dokonali przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Organizatorzy podjęli taką decyzję w trosce o zapewnienie wysokiego poziomu merytorycznego wydarzenia oraz prezentacji, które będą odpowiadały aktualnym brakom, potrzebom oraz wyzwaniom zgłaszanym przez organy ścigania.

Funkcjonariusze zapoznali się z założeniami wszystkich technologii, które mogą okazać się pomocne w codziennej pracy, a następnie dokonali ich oceny. Dostawcy najlepszych produktów zostali zaproszeni do zaprezentowania szczegółów opracowanych przez siebie rozwiązań w trakcie sesji online z udziałem wyłącznie pracowników służb. Organizatorzy Industry Day 2.0 przewidują możliwość wymiany spostrzeżeń na temat proponowanych rozwiązań w formie luźnej dyskusji oraz sesji pytań i odpowiedzi.

Industry Days 2.0 - agenda

Osoby zarejestrowane na wydarzenie otrzymają osobne linki umożliwiające udział w poszczególnych dniach spotkania. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wybrać interesujące z ich perspektywy sesje i tematy.

Program dla każdego z dni Industry Day 2.0 jest skonstruowany w podobny sposób, zmianie ulegają jedynie firmy oraz tematy prezentacji.

Industry Days 2.0 - agenda

Obszary dyskusji

i-LEAD Industry Days 2.0

Celem imprezy jest stworzenie atmosfery i środowiska sprzyjającego współpracy i głębokiej dyskusji na temat technologii i rzeczywistych problemów, przed którymi stoją organy ścigania. Spotkanie da okazję przedstawicielom przemysłu i funkcjonariuszom organów ścigania do omówienia nowatorskich rozwiązań, które mogą pomóc w zaspokojeniu znanych potrzeb służb zidentyfikowanych podczas Warsztatów dla Praktyków.

Obszary technologii

Chociaż obszary przestępczości różnią się pod względem praktycznym, wiele z technologii, które mogłyby pomóc w egzekwowaniu prawa i usprawnieniu walki z przestępcami, ma charakter uniwersalny. Ponadto, ze względu na zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania, bardzo atrakcyjne są technologie oferujące szerszy zasięg, które mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami.

Kluczowym obszarem zainteresowania w 2020 r. są rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym uzupełniające inne technologie lub mogące integrować się z innymi narzędziami. Wymagania te są często wymieniane w ramach potrzeb technologicznych obejmujących obszary przestępczości.

Industry Days 2.0

Firmy Technologiczne

Button - i-LEAD Industry Days

Website: www.web-iq.com

WEB IQ - logo

Firma WEB-IQ powstała w 2011 roku po tym, jak podczas rutynowego przeszukiwania sieci napotkano obrazy, które przedstawiają seksualne wykorzystywanie dzieci. Od tego czasu firma była zdeterminowana do użycia wiedzy i opracowanych technologii do walki z wykorzystywaniem dzieci i innymi przestępstwami o dużej randze.

Website: www.everis.com

EVERIS - logo

EVERIS jest firmą partnerską NTT DATA, która zajmuje się doradztwem i outsourcingiem w wielu sektorach. Jej obrót w ostatnim roku wyniósł 1,45 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zrzesza 27 tysięcy specjalistów z całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

Website: www.videmo.de

VIDEMO to innowacyjna firma w dziedzinie automatycznej analizy wideo. Z biegiem lat stała się jednym z głównych dostawców rozwiązań do rozpoznawania twarzy w obszarze bezpieczeństwa.

Button - i-LEAD Industry Days

Website: www.datawalk.pl

DataWalk-2

DataWalk to polski high-tech nastwiony na rozwój i sprzedaż gotowych produktów IT (COTS) klasy korporacyjnej w obszarze analiz opartych na powiązaniach elementów dla organów ścigania, wywiadu i sektora ubezpieczeń.

Website: www.siren.io

SIREN - logo

SIREN dostarcza platformę wywiadu śledczego dla największych I najbardziej zaawansowanych organizacji wywiadowczych na świecie. Produkt jest efektem prac B+R w zakresie wyszukiwania, przetwarzania informacji i przedstawiania zdobytej wiedzy. Platforma SIREN łączy w sobie możliwości wyszukiwania, analizy biznesowej, analizy połączeń oraz pracy operacyjnej nad zbiorami big data.

Website: www.hackingdept.com

HackingDept - logo

Platforma szkoleniowa stworzona przez członków dwóch elitarnych, polskich grup CTF:

  • Dragon Sector (światowy zwycięzca CTtime, sezon 2018);
  • p4 (III miejsce w CTFtime, sezon 2018).
Button - i-LEAD Industry Days

Website: www.firstrespondertech.com

First Responder Technologies - logo

Misją firmy jest rozwijanie przełomowych technologii w celu zapobiegania i bezpiecznego odpierania publicznych ataków z użyciem ukrytej broni. First Responder Technologies jest wspierane przez zespół kierowniczy z wieloletnim doświadczeniem w egzekwowaniu prawa, komercjalizacji produktów, finansach i bezpieczeństwie.

Website: www.nsiontec.com

NSION jest firmą z obszaru innowacji technologicznych działającą w rozwijającym się sektorze, skierowanym do jednostek rządowych, związanym z produktami zaprojektowanymi w celu bezpiecznego zarządzania materiałami wideo i innymi danymi.

Website: www.mc2-technologies.com

MC2 Technologies - logo

MC2 Technologies powstało w 2004 roku, gdy dwóch praktyków z obszaru bezpieczeństwa postanowiło połączyć swoje siły. Firma ta rozwijała się przez trzy lata się w inkubatorze technologicznym Instytutu Elektroniki, Mikroelektroniki oraz Nanotechnologii (IEMN) w Lille. We wczesnych latach firma koncentrowała się na badaniach i rozwoju mikrofal i stała się liderem w dziedzinie częstotliwości radiowych.

Button - i-LEAD Industry Days

Website: www.forensic-innovation.com

foster+freeman - logo

Foster+Freeman zajmuje się innowacjami w kryminalistyce i badaniu dokumentów. Firma opracowuje rozwiązania w zakresie m.in. kwestionowanych dokumentów, kryminalistycznych źródeł światła, badania odcisków palców i analizy śladów.

Website: www.milvum.com

MILVUM - logo

MILVUM zajmuje się kompleksową usługą w zakresie transformacji cyfrowej, która w ciągu ostatnich 10 lat pomagała korporacjom i agencjom rządowym w projektach związanych z bezpośrednio z obszarem działalności firmy.

Website: www.cgi.com

CGI - logo

Globalna firma zatrudniająca 78 tysięcy specjalistów w setkach lokalizacji w obu Amerykach, Azji, Pacyfiku oraz w Europie. CGI dostarcza kompleksowe usługi informatyczne oraz procesy biznesowe ułatwiające ciągły rozwój działalności klientów.

Button - i-LEAD Industry Days

Website: www.msab.com

MSAB - logo

MSAB to światowy lider w dziedzinie technologii kryminalistycznych do badania urządzeń mobilnych, który ma swoje biura w Europie i USA oraz posiada sieć partnerów na całym świecie. Od 1984 roku firma zajmuje się komunikacją mobilną, a w obecnie koncentruje się na kryminalistycznym odzyskiwaniu danych z urządzeń mobilnych.

Website: www.t3k.ai

T3K-Forensics jest firmą technologiczną z siedzibą w Austrii specjalizującą się w usługach kryminalistycznych i tworzeniu oprogramowania. Od 2015 roku T3K koncentruje się na opracowywaniu niestandardowych rozwiązań analitycznych dla organów ścigania, jednostek odpowiedzialnych za problem imigracji oraz innych agencji rządowych.

Website: www.home.meldeenvermoeden.nl

Meld een Vermoeden - logo

Meld een Vermoeden to firma, która opracowała platformę udostępniania danych służącą do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Jej siedziba znajduje się w Hadze.

Kontakt

www.i-lead.eu
steven.ormston@ppbw.pl
Twitter – @i_LEAD_Project

Organizację i-LEAD Industry Days koordynuje Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Osobą do kontaktu ze strony PPBW w sprawie wydarzenia jest Steven Ormston, e-mail: steven.ormston@ppbw.pl.